Jdi na obsah Jdi na menu
 


28.12.2010 Čas Vánočního klidu si všichni moc užíváme. Bastík naše pod stromečkem spoustu dárků. Od kostiček menších velikostí až po ty největší :-) ze všech měl velikou radost a měla jsme co dělat dostat je zpátky aby je nesežral najednou. Největším dárečkem byl postroj - rádi totiž bereme na procházky děti sousedů na bobech - Basty funguje tak trochu jako sněžný pes , ale už loni ho to bavilo, tak letos úspěšně pokračujeme. 

Většinu dne trávíme oba doma v obýváku a pak na procházkách. Zkoušeli jsem i běžky, ale zatím bez postroje - na to ještě nebyla odvaha. Snad ted v týdnu.

Nové  zimní  fotečky na rajčeti

   

1.12.2010 Omlouvám se všem za nedostatek aktualit - bohužel konec roku mě zavaluje spoustou práce a přeci jen místo sezení u počítače raději vyrazím s Bastíkem ven.

Napadl první sníh a Basty si ho náramně užívá :-) Zda se mi že trošičku vyrostl protože když se vyhrbí Sára se pod něj vejde :-) , taky pěkně mohutníme. Vzhledem k tomu, že u nás máme cca 30cm sněhu plánujeme v sobotu vyrazit na běžky - Bastík bude mít premiéru, tak jsme zvědavá co z toho bude.

Jiřko, děkujeme za návštěvu . . . bylo to fain a myslím, že Bastík si to náramně užil :-)

 

Co se jídla týká zůstáváme u syrového masíčka. Bastík dostává stále 2 x denně :

ráno :    0,25 kg masa + granulky ( stále štěněčí )

večer :   0,75 kg masa + zelenina + přílohu

 

3.10.2010  Podzimní krajská výstava loveckých psů v Plzni

třída mladých - rozhodčí  Polgar Andraš

   

 pes

 hodnocení

Bastien z Dvorku Čamourku

V1, VT

 

 

 

 

 

 

 

posudek: 16 měsíční pes, velký, trošku nohatý, krásná hlava a krk, nedostatečně hluboký a široký hrudník, dobrý pohyb

 

obraz0394.jpg

 

Počasíčko vyšlo nádherně.  Celý den svítilo sluníčko, takže jsme si výstavu náramně užili. Zklamala nás letošní účast setrů - byl pouze jen. Loni bylo min. 8 irských a letos nic :-(  škoda. Výstava byla moc pěkná - máme první medali. Bastíkovi se nechtělo stát v postoji :-(

Týden před výstavou byl Bastík poprvé několik dnů sám doma. Pániček s paničkou odjeli do lázní nabrat nové síli. Basty si užíval hlídání a rozmazlování od babičky a dědečka - nikdo si neztěžoval, takže si to náramně užili.

Basty váží 33,5 kg.

 

 Nové fotečky

 

25.9.2010 Sobotní rodinná pohoda :-D

  

obraz0375.jpg

 

obraz0376.jpg

19.9.2010  Basty objevil krásu a pohodu opečovávání :-) celou hodinku a půl se to náramně užíval a i si hezky pospinkal.

 

obraz0378.jpg

 

11.9.2010  Basty a panička objevili novou zálibu :-) Pánička dělá něco pro sebe a Basty je rád, že ty procházky jsou trochu akčnější.

 

Obrazek

 

Jinak krásně přebíráme, jsem zvědavá kolik bude vážit. Čeká nás v říjnu očkování tak ho nechám zvážit. Taky nás v říjnu čeká výstava loveckých psů doma v Plzni. Já už se moc těším i když loni nebyl gordon ani jeden, zato irských setrů bylo dost - třeba si Basty najde kamaráda na hraní. Díky výstavě, nás čeká příští týden stříhání a koupání.

 

Co se jídla týká oba jsem si zvykli, takže zůstáváme u syrového masíčka. Bastík dostává 2 x denně :

ráno :    0,5 kg masa + granulky ( stále štěněčí )

večer :   0,5 kg masa + zelenina + přílohu

 

Jediné co chviličku vařím jsou vnitřnosti, ty mu syrové moc nejedou. Ovoce přestal jít úplně ( nechutná mu ) stejně jako některou zeleninu i když obojí jako malý jedl moc rád.

 

Dneska jsme se dozvěděli moc smutnou zprávu :

 

dne 9.9.2010 odešel do psího nebíčka bráška Bak  - je nám to moc líto

 

11.8.2010  Milujeme houbaření. Každý den si dopřáváme dlouhou procházku po lese. Sice musím být ve střehu kde se ta naše chlupatá koule nachází, ale i tak je to super.

 

  Obrazek

 

 A proč mu říkám koule . . . .  :-D protože jsme si všimla že se konečně Basty začíná obalovat tak jak by měl a já jsem hrozně štastná. Podívejte se sami

  

 Obrazek

 

 26.7.2010  Vychovávám důsledně . . . . . . občas, ale i Basty návštěvě předvede jak je hladový a žízniv:-D

  

  Obrazek

Obrazek

 

 

Takhle vypadá Bastyho nejoblíbenější jídlo (hovězí masíčko, losos, těstoviny a zelenina)

 

 

 

 

 

 

 22.7.2010  Krmenní dravé zvěře mělo pokračování :-) ovšem překvapivě Lily dostala přednost a Basty čekal až si pochutná.

 

Obrazek

Obrazek

 

21.7.2010  Nové fotečky na rajčeti . . . . .

 

20.7.2010  Po dobu prázdin máme zrušené cvičáky :-( tak se snažím aby Basty nezahálel a čvičíme co to jde abychom vychytali mouchy co ještě máme. Hezké počasí nám umožňuje skoro každý den se koupat. Basty hrozně rád asistuje u skládání a řezání dřeva :-) Panička pak sice sbírá dřevo po celé zahradě, ale hlavně že ho to baví :-D. Jinak nás v září a říjnu čekají dvě výstavy ( Brno, Plzeň )

  

 Obrazek

 

3.7.2010  Dnes jsme konečně vyrazili s Bastym na dlouhodobě plánovanou návštěvu ke kamarádce Daně a její irské setřici Kim. Oba broučkové si to náramně užili i když ke konci už Kim Basty lezl na záda . . . . . prostě se nám chlapeček zamiloval a tak chodil všude za Kim jako  ocásek.

 

Obrazek

 

28.6.2010  Krmenní dravé zvěře :-D Od té doby co Bastík dlabe syrové mu Lily ráda pomáhá.

 

Obrazek

 

20.6.2010  Již od začátku krmení Bastyho masem jsem si zahrávala s myšlenkou nekrmit vařeným, ale syrovým. Bohužel Bastyho stav v té době nebyl pro nějaké zkoušení vhodný pustila jsem to z hlavy.

Od sám si o syrové maso tento týden řekl. Chystala jsme odpolení svačinu Lile ( syrové kuřecí maso ) a Bastymu ( bílý jogurt ). Oba dostali mističky na svoje místečko. Lila však měla plnou hlavu lovení , tak ne a ne přijít. Basty trochu jogurtu snědl a pak se nenápadně vydal prozkoumat co, že se to nachází v té druhé mističce. Něž jsme se nadáli zmizelo v něm úplně všechno kuřečí masíčko. Počkala jsme do druhého dne co to bude mít za následky - nic se ale nekonalo ani průjem nic. Takže jsme každý den postupně zkoušela jak mu bude chutnat.

Bastík překvapil, syrové u nás z misky zmizí dřív než vařené a děsně se začal tešit na jídlo jako dřív. Udivíme jak dlouho mu to vydrží.

 

14.6.2010  Dneska je tomu rok co se v jedné chovatelské stanici narodilo 10 černých drobečků. Jedním z nich byl i náš Bastík. Nikdy nezapomenu na první den kdy jsme si pro něj přijeli. Byla to rozkošná, tulivá, 6-kilová koulička. Dneska má 31kg a pořád je stejně tulivý jako když byl malý ( jen panička má občas problém to ustát ).

Doufám, že zdravotní problémy, které nás trápili větší část prvního roku už nám teď dají pokoj a Bastík bude jen krásně prospívat.

Dělá mám moc velikou radost, je strašně moc šikovný a já doufám, že tomu tak bude i nadále :-) Výstavní úspěchy nás překvapili asi úplně ze všeho nejvíce - jsem ráda, že jsme se odvážili a zkusili to.

 

Takže ti přejeme Náš malý Bastíku všechno nejlepší ke Tvým 1. narozeninám

 a moc Ti děkujeme za tu radost kterou nám každý den přinášíš.

 

9.6.2010  Dneska jsem s Bastym poprvé vyrazila na kolečkové brusle :-) docela zážitek děsně se divil, že se panička vyjíměčně necourá daleko za ním :-D

Už krásně plave - aniž by to vypadalo, že se topí :-) A do vody jde kdykoli, kdekoliv a s děsnou chutí

 

5.6.2010  Národní výstava psů Klatovy

 třída mladých - rozhodčí Iuza Beradze

  

 pes

 hodnocení

 Nat Kingdom Scotch Dama Krkonoše

 V1, CAJC

 Bastien z Dvorku Čamourku

 V2

 

 

 

 

  

      Obrazek

 

posudek: správná hlava, trochu kratší krk, nedostatečně objemný hrudník, volný loket, kratší záda, správný pohyb, dobrá kostra

 

Počasí se vydařilo nádherně, bohužel po deštích byli prostory výstavy úplně promáčené takže najít suché místečko byl docela velký problém. Gordonsetrů se zde sešlo pouze 5. Na všech bylo vidět jak nesnesitelné bylo horko. Basty předvel co umí a já z něj mám velikou radost.

Celé odpoledne brouček prospal. V nědeli jsem ho za odměnu vzala na velký koupání do rybníka - moc si to užil a já s ním.

 

Fotečky z Klatov

  

28.5.2010 Panička nevydržela a při cestě do Plzně vzala Bastyho na kontrolu - pro klid její duše. Pan doktor zjistil, že si něco píchl do oka, ale je to jen povrchové a dobře se to hojí, takže máme kapat kapičky a vše se do týdne zahojí.

 

Při té příležitosti jsme si vlezly na váhu - Basty 30,5 kg ( po celodenní hladovce - zase nechtěl masičko :-(  )

 

27.5.2010 Basty dostal nový pelíšek ( panička ho kupovala s tím, aby měl na čem spát když někam pojedeme ) - takhle si lebedil doma v obýváku :-)

 

 Obrazek

 

Brouček tři dny trucoval a nepapal :-( ted už jsme ale zase v pohodě a dlabe všechno. Možná to bylo tím, že nás zlobí očička. Nejspíš se mu tam dostal písek, takže měl obě červené a víčka svěšená. Hned jsme začali kapat optalmo-septonex, tím jsme snad nejhorší zažehnali. Ale na jednom očičku mu zůstal taková šedý poval - tak čekám jestli se to vstřebá nebo jestli se na to někdo bude muset kouknout.

 

18.5.2010 Takhle to vypadá, že se Basty nacpe našemu jezevčíkovi do pelíšku

 

 Obrazek

 

9.5.2010 Přihlásili jsme se na další výstavu - 5.6.2010 Klatovy. Trošičku nestíhám, takže se omlouvám všem, kteří vždy čekájí nějaké novinky a ono nic :-(

Konečně jsme se dočkali toho, že i Basty se "zažral" ani jsem nevěřila, že by k tomu mohlo dojít. Už asi týden se na mě když nesu misku nevrhá a nechce mě i s ní sežrat. V klidu počká až misku položím, pak se přijde pomazlit ( ráno když odjiždím do práce ) a teprve potom se jde v klidu najíst. Zhruba po 3 týdnech vařené stravy se mu zažívání zklidnilo ( se tam průjem byl, ale ne jako dřív ). Stále mu přidávám granulky, momentálně Proplan Digestion - od té doby průjem žádný a moc mu chutnají. Pamlskujeme už úplně všechno a vůbec ho neomezuju - naopak začíná být miláček vybíraví :-) nejvíc miluje piškoty.

Po incidentu s kurnímek ( koupě dvou slepic ) jsme pořidili el. obojek. Nejhůř jsem to nesla já . . . možná to přeženu, ale brala jsem to jako svoje zklamání . . . Nechali jsme mu ho jen tak nosit cca 14dní. Na použití došlo jen první den + a sem tam teď občas když ho něco moc moc zaujme. Jinak stačí použít signál - ten opravdu nepřeslechne. Hodně se uklidnil a krásně poslouchá. Srnka může jít 20m před ním a já si můžu být jistá, že i když se rozběhne a já písnu okamžitě se otočí a vrátí. Hodně se drží do 50m okolo mě. Možná to někdo odsuzuje, ale já vím, že jsme teď všichni klidnější a procházky si mnohem více užíváme.

Jinak miláček přestal devastovat zahradu a vrhl se na zahradní nábytek :-( už to odneslo polstrování u dvou židlí :-(

 

24.4.2010  Mezinárodní výstava v Českých Budějovicích

 

třída mladých - rozhodčí Ing. Šonka

 

 

 pes

 hodnocení

 Bastien z Dvorku Čamourku

 V1

 Bak z Dvorku Čamourku

 VD3

 Camelot´s Prince Áres Šamarkan

 VD4

 Nat Kingdom Scotch Dama Krkonoše

 V2

 

 posudek: mladý psík středně silné kostry, jemnější hlavy, středně dlouhého krku, vyznačeného kohoutku. Pevného hřbetu, oháňky dobře nasazené a nesené. Středně hlubokého hrudníku, slabšího osrstění.

 

Byla jsem hodně nervozní ( Jiřko promiň mi tu spoustu otázek ), takže je to jen a jen Bastyho zásluha, že získal V1 ( CAJC nemáme pouze zas menší osrstění ).

 

Obrazek

 

fotečky od Jiřky

 

18.4.2010 Dnešní koupání proběhlo v pohodě. Basty chvíli zkoušel protestovat, ale pak to vzdal a užíval si opečovávání . . . . fotečky na rajčeti

Jinak se miláček v týdnu vyznamenal návštěvou v kurníku. Ondrovi utekl na procházce a potokem se dostal k sousedom a museli jsme si ho vyzvednout v kurníku - nějak se mu z něj nechtělo ven . . . . . . dvě slepice prý mají problém rozchodit Bastyho lásku :-( . . . . . páníček z něj měl velkááánskou radost.

 

10.4.2010 Dneska Basty poprvé zažil pořádnou úpravu srsti :-) Našli jsme milou a ochotnou slečnu, které byla odvážná a nebála se pustit se do úpravy našeho drobečka. Vše si předem zjistila, tak doufám, že jsme vše zvládli OK :-D Basty ani moc neprotestoval - jen při strojku se tochu cukal a drželi jsme ho tři, ale jinak se nechal vyčesávat a vyčesávat :-) a mazlit celé dvě hodiny. Příští neděli nás čeká koupel to zas bude srandy .. . .. . a za 14 dní výstava.

  

 Obrazek

 

Jinak jsme v pubertě, takže se naučil rozplétat pletivo :-( a opět přesazuje paničce kytičky :-( ach jo . . .  a málem bych zapomněla prozměnu dělá hluchého . . . . . . snad ho to bzro přejde.

Nová strava mám chutná a prospívá. Pánička vaří a vaří a Bastík papá a papá :-) Ze začátku do misky koukal trochu divně, ale den ode dne je to lepší. Průjem není a bobky má menší . . . . snad mám to vydrží.

 

28.3.2010 I přes brzké ranní vstávání jsme vyrazili do Horních Počernic na Jarní svod. Sešli jsme se v hojném počtu cca 35 gordonstrů a z toho 6 Čamourků :-) náramně jsme si to všichni užili a i naši miláčkové to zvládli na jedničku.

 

 Obrazek

 

     Fotečky : zde

 

23.3.2010 Ze začátku prohlídky bylo všechno v pořádku. Na poslech ( plíce ) a prohmat ( bříško ) se vše zdálo v pořádku. Pak se pan doktor snažil nabrat krev - Basty ale ze zadni nohy nedal ani kapku tak nakonec musel ze přední a čekalo se na výsledky ( cca 5 minut ). Z krve se potvrdil zánět ( max hodnota 16 , Basty zas musel mít něco extra takže měl 24 ). Když jsme pak řešili proč si ulevuje při sezení - narazili jsme u něj na velkou bolest zad ( skoro se až ohnal po doktorovi, když mu na to sáhl ). Takže ho radji hned zrengenoval pro jistotu kvůli plicím - naštěstí ok, takže zápal plic nemá.

Dostal tedy injekci na bolest a večer po podrobných výsledkách krve antibiotika. Dál se uvidí podle toho jak mu bude.

Je nařízený klidový režim bez běhání, z toho jsme měla strach, ale odpoledne byl tak unavený, že ho celé strávil se mnou doma a spal.

  

22.3.2010 Pánička se dnes dlouho zdržela v práci, Basty ale o procházku nepřišel - šel s ním páníček :-) Díky teplému počasí jsme byli všichni dlouho venku a já si alespoň trochu mohla Bastyho užít, byl ale nějaký unavený a polehával - nakonec jsme ho našla pospávat ve stoje opřeného hlavou o židli a když jsme ho pak zavolala a sedal si ulevoval si při sezení roztažením zadních pacek - začala jsme tušit že něco nebude v pořádku. Měla jsme strach aby ho nebolelo to jeho trápivé bříško. Vzala jsme si ho dovnitř na jeho místečko a nechala ho dál spát, že ráno budeme moudřejší.

 

21.3.2010 Dnes jsme si náramně s Bastym užili výcvik . . . . . poprvé snad byl celou dobu poslušný a soustředěný na paničku a ne na ostatní pejsky. Díky tomu, že se oteplilo je jich čím dál víc. Basty dnes i poprvé úspěšně aportoval na cvičáku :-D huráááá :-D . . . . . . dostal za to obrovskou pochvalu. 

Za odměnu nás odpoledne čekala velká procházka s kamarádkou Terezou a jejím kokršpanělem. Oba kluci se hezky proběhli - Basty prohnal všechny ptáčky v okolí :-)

V týdnu nás čeká další kontrola po dobrání prášků :-(

 

 14.3.2010 Díky Bastíkovo šikovnosti jsme již podruhé vyrazili na cvičák mezi pokročilé. Jsme úplně nejmladčí a máme se hodně co učit. Takže již týden pilně pracujeme na aportu a konečně ho Basty nosí i zpět :-) a docela radostně z čehož má pánička ohromnou radost.

Máme za sebou i zdravotní kontrolu - za 6 týdnů Basty přibral 3kg :-) , ale zase jsme se radovala předčasně, takže zase máme nějaké mrchy ve střevech, takže prášky mám zůstali a dieta taky :-( . Doktor mi potvrdil, že se mám připravit na to, že dieta zůstane trvale :-( Kontrola za týden.

Za 14 dní vyrážíme za rodinkou na jarní svod do Horních Počernic - jsem zvědavá jaké to bude a kdo všechno přijede :-) a za další měsím nás čeká výstavní premiéra v Budějovicích - postoj pilně trénujeme, ale výsledek zatím nic moc :-(

 

 14.2.2010 Nedělní " valentýnská " pohodička

 

 

 

 

  9.2.2010 Každé odpoledne když přijdu z práce na mě čekají naši dva miláčkové

 

 

 

6.2.2010  Ráno jsme brzo vstávali a šli se s Bastym ještě projít aby cesta probíhala co nejlépe. Basty to ale zvládl úžasně. Celou cestu prospal a vzbudil se až v 9h na výstavišti v Brně. Výstavu i setkání se sourozenci zvládl úžasně a byl i docela hodný . . . . hlavně ve chvíli když se mu nějaký z páničků věnoval a drbal ho. Nejhezči drbání bylo od skoromaminky Jiřky :-) to bylo s velkou láskou . . . . toho si nešlo nevšimnout :-)

Příště už nebudeme jen jako diváci, ale zkusíme to taky . . .

Fotečky z výstavy :

  zde

                            a další tady

                            fotečky od Jiřky

 

Obrazek

 

4.2.2010  Nové fotečky . . . .

 

 

 

 

3.2.2010  Něco od Bastyho : Panička se mi asi zbláznila . . . celý den jsem se těšil až se vrátí z práce a když přijela a mi konečně vyrazili ven . . . něco divného nesla v ruce a nemohl jsme to sníst divně to studilo. A pak se ozval takový divný pískot a následoval povel od paničky " ke mě"  a jé jé . . . panička si pořídila píšťalku :-) tajně asi doufá, že se u mě uchytí a já budu poslouchat. Tak jsme jí hned ukázal, že když kolem letí dravec tak prostě nevidím a neslyším a běžím :-D

Myslel jsem si, že mě dnes už nepřekvapí, ale chyba. Panička i s paničkem mě naložili do auta a vyvezli na výlet za kamarádem Tedíkem. Super budeme hrát :-), ale Tedík zůstal venku :-( . . . . No co, alespoň já bude v teple a na pohovce :-) . . . . panička, ale povídá pojď půjdeš do vany . . . . Co to asi bude? . . . . No co vám budu povídat, je to taková divná bílá věc a já do ní vůbec nechtěl :-( byli, ale v přesile 2 na jednoho a já prohrál. Potupa tím, ale neskončila a panička začala s pořádnou koupelí.

Potichu se mi ale omlouvala, že to paniček protestoval, že takhle smradlavýho mě do Brna nepoveze, tak že neměla na výběr a musela.  Co se asi v tom Brně bude dít tak důležitého?

Celý zbytek dne jsem se pak vyhříval na lavičce u kamen v garáži s páničkem. Panička mě ve spánku ještě ostříhala chloupky mezi pacičkama . . . prý když už s ní nemluvím, tak ať to taky máme za sebou.

 

29.1.2010  Tak papání pouze 2 x denně jsme vydrželi pouze jeden den a Basty pak málem vyrazil dveře :-) Takže stále dlabe 3 x denně + něco na zub ( když dieta dovolí ). Bohužel po Hylaku průjem nepovolil, takže včera panička po domluvě vyzvedla Entizol ( probiotika ) a příští týden se máme ozvat.

 

Miláček už na procházkách zase slyší  :-) a i se dneska krásně předvedl na cvičáku a díky tomu jsme dostali postupku a od příštího týdne můžeme chodit do .  . . . POKROČILÝCH

Ještě ale počkáme než se mu teď uleví, tak počítám, že vyrazíme až tak za 14 dní. Basty bude rád, zas bude mít nové kamarády a bude jich hodně.

 

Příští sobotu plánujeme výlet na výstavu do Brna. Zatím pouze jako diváci, ale měli bychom se tam sejít se 7 sourozenci, takže těšení je obrovské.

 

21.1.2010  V úterý jsme byli na kontrole po 4. týdnech. Basty byl jako vždy hrdina a děsně se vítal s panem doktorem. Zase jsme odevzali vzorky a do dneška čekali na výsledky. Bohužel nás opět trápí nějaké bakterie :-( nasvědčoval tomu občasný průjem, ale panička si to nechtěla připustit :-( Takže místo toužebného přechodu na výživné granulky zase zůstáváme na dietě :-( Kontrola až na konci února. Takže paničce nezbývá než zas objednat velký pytel :-(

Od zítra Basty bude papat jen 2 x denně a do každého jídla přidáváme roztok Hylak Forte.

Poslední dobou přestal na pocházkách slyšel :-( a lítá po polí jako šílený. Snad to je jen puberta a zase se zklidní a začne slyšet :-) Nebo panička přijde o hlasivky :-D a páníček o nervy :-D