Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky 2011

2.12.2010  Nové fotečky jak nám Bastík roste 

 

21.11.2011 Basík si užíval prodloužený víkend na hlídání. Já s manželem jsme vyrazili na relax do lázní. Bylo o něj tak úžasně postaráno, že se mu určitě ani nemohlo stýskat. Užil si dlouhé procházky s babičkou a dědečkem ( tímto jim moc děkuji za pomoc ).   

 

23.10.2011 Dnešní ranní procházka stála za to :-) Basty předvedl, že je opravdu lovecký pes se vším co k tomu patří . . . . takže jak bych se na něj mohla zlobit, když ke mě běží celý šťastný s holubem v puse :-( 

 

1.10.2011 Bastík si od půlky července náležitě užívá, protože panička je celý den doma, takže ráno když vstanu jdeme na krátkou procházku a pak Basty usíná v obýváku na celé dopoledne. Odpoledne vždy podle stavu a nálady vyrážíme na delší procházku. Už si zvykl. že mě ná celý den doma a je větší závisláček než kdy předtím.

A teď proč se ta pánička pořád válí doma . . . . sice tomu moc nerozumín, ale peskuje mě za to když na ni skáču a pořád říká něco o tom, že musím dávat pozor na miminko . . . . . rozumíte tomu někdo já teda ne :-(

obraz0577.jpg

23_1tt_a.jpg

 

 

Takže jediná novinka u nás je ta, že Bastík bude mít v únoru sestřičku

 

12.6.2011  Oblastní výstava psů v Kunraticích

 mezitřída - rozhodčí Josef Němec

  

 pes

 hodnocení

 Bastien z Dvorku Čamourku

 V1, CAC

posudek: 2-letý pes, s výraznou hlavou, horní a dolní linie velmi dobrá, správné postavení i zaúhlení končetin. Kvalitní srst, velmi  dobrý pohyb.

 media_30_45_14.jpg

 4.6.2011  Národní výstava psů Klatovy

 mezitřída - rozhodčí Ing. Leoš Jančík

   

 pes

 hodnocení

 Bastien z Dvorku Čamourku

 V1, CAC, NV, BOB

 ostatní zúčastnění gordoni

   

 pes (fena )

 hodnocení

 Týna Czech Pamir

 V1, CAC, NV 

 Gim z Pohnanských Vrchů

 VD1

       

posudek: 2-letý mohutný pes, elegantní, výborně utvářená samčí hlava, správně nasezené slecho, perfektní oko, silný chrup, nůžkový skus, cením si stavby těla, silné kostry, výborného úhlení, pěkný hrubník, výborný pohyb, srst standartní, připravená výstavní, obě varlata


p6040271.jpg

Letos jsme vyrazili na výstavu s mohutnou podporou mých rodičů, kteří nám celý den dělali společnost. Klatovy opět nezklamali perfektní organizací a skvělím počasím. Letos opět zastoupení gordonů nebylo nijak velké, ale bylo hezké vídět pár známých tváří.

Vzhledem k vysokým teplotám jsem od Bastyho neočekávala žádný extra výkon ( někteří jedinci si v kruhu i lehali ), ale Bastík se hezky předvedl . . . . pořád nechápu kde se to v něm bere :-) Šli jsme na řadu první. Panu rozhodčímu se hodně líbili to bylo vidět, takže zasloužené V1, CAC ( to už jsme nečekala ). Po nás šel jako druhý Gim vzhledem ke známce VD1 jsme obdrželi titul NV ( Národní vítez ). Pak šla na řadu Týna, která se také nádherně předvedla a zaslouženě získala V1, CAC a jako jedniná fena rovnou i VN. Následně Basty a Týna šli o BOBA, kterého jsme si s velikou radostí odnesli my.

Pro mě osobně už CAC a NV byli nad očekávání natož pak BOB :-)  takže když už se nám to poprvé v životě podařilo rozhodli jsme se počkat na odpolední posuzování VII. Skupiny FCI. Takže jsme měli dostatek času dojet si v klidu na oběd a pak vzít Bastíka na hodinu do parku pěkně se proběhnout před dalším čekáním na soutěži. Veškeré soutěže se dost protáhli takže jsme šli nařadu až po půl páté, Basty do té doby ale krásne spal takže pohodička.

K posuzování se sešlo 16 plemen.

plemeno

 pes (fena )

 pořadí

Anglický setr

 

 

Český fousek

Enzo - Tirindov Dvor 

5

Gordonsetr  Bastien z Dvorku Čamourku 6
Irský setr    
Italský ohař    
Italský spinone    
Maďarský ohař drátosrstý    
Maďarský ohař krátkosrstý    
Malý munsterlandský ohař    
Německý ohař dlouhosrstý  Tim - z Mechova 3
Německý ohař drátosrstý    
Německý ohař krátkosrstý Gery - od Milavečských mohyl  1
Pointer  Marek - od Nezdického potoka 4
Velký munsterlandský ohař    
Výmarský ohař dlouhosrstý    
Výmarský ohař krátkosrstý  D Laila Sirius Nova Af 2

I tak jsem strašně moc spokojená sice nám druhý pohár, utekl o jediné místečko, ale i tak jsme si jeden krásný pohár domů přivezli. Opět Klatovy mohu jen doporučit a bylo by hezké se tam příští rok sejít se větším počtu.

  

2.5.2011 Tak od středy marodíme :-( Basty chytil infekční kašel :-( Měla jsem o něj docela strach. Kašel u psa jsem nikdy nezažila a ono to spíš znělo jako když má něco píchnutého v krku. První den se vždy po kašli pozvracel vážně jsme ho děsně litovala. Dostal antibiotika, zákaz vycházek a zákaz styku se psy. Naštěstí ho lze relativně udržet v klidu protože se asi opravdu necíít dobře. Takže každý den má jen 3 malé čůrací procházky a jinak je v klidu.Užívá si pohodlíčka se mnou v kanceláři a je zlatej.Včera se mu spustila rýma. Vzhledem k tomu, že poslední injekci dostal v neděli nasadila jsme jako u dětí cibuli s cukrem - pacient je vzorný a bez problému zvládá konzumaci polévkovou lžící :-) Snad nás to brzo pustí.

Jinak jsme přihlášení na výstavu v Klatovech a v Kunraticích, takže už se na Vás všechny těšíme.

 

6.3.2011 Čas v novém roce utíká rychleji než bychom všichni chtěli a pánička opět nestíhá psát novinky o tom jak rostu a jak dobře se mám. Takže lehké shrnutí jak se máme. Zdravotně jsem OK a z toho máme největší radost. Pořád dlabeme masíčko, zeleninku, granulky, těstovinky.

Rádi bychom se letos opět zúčastnili nějaké výstavy, takže budme rádi když dáte všichni vědet kam vyrazíte a mi se taky přihlásíme. Výstavy v Klatovech a v Plzni bereme jako jasnou věc.

Bastík je čím dál větší pomocník ( musí být u všeho co se děje ), ale alespon už neodnáší nářadí apod . . .

 

obraz0459-1-.jpg

 

obraz0464-1-.jpg